אודות הישיבה

הישיבה הוקמה בשנת תש"ס במושב כרמל בהר חברון. בשנים הראשונות הישיבה פנתה בעיקר לבוגרי צבא ופעלה במתכונת של ישיבה גבוהה, עם השנים החלו להיקלט תלמידים צעירים ויחד איתם נפתח בישיבה גם מסלול של "הסדר".

שם הישיבה – "רעותא" – פירושו רצון, וזהו הציר הפנימי עליו סובב בית המדרש.

חזון

בבית המדרש אנו שואפים ללמוד תורה הנובעת מתוך החיים, ומתוך כך נוגעת בכל החיים. ללמוד תורה מתוך אמת פנימית וכנה – ללא מנטרות וללא תיוגים.

הישיבה רואה לעצמה למטרה לגדל תלמידי חכמים, מלאים בש"ס ופוסקים, אמונה ורוח. אנשי אשכולות, שיכולים לשאת תורה גדולה ולהביא ברכה לעם ישראל בדור המורכב והמיוחד הזה, מתוך אמונה בגאולת ישראל.

הלימוד מתקיים מתוך רצון לגדל וללוות תהליכי צמיחה רוחניים, ע"י מתן מרחב אישי-עצמי לכל תלמיד מחד, ומחויבות מליאה לתורה, להלכה ולמסורת נושאי התורה לאורך הדורות מאידך.

תוכנית הלימודים

ניתן דגש על לימוד גמרא בעיון, מתוך תפישה כי זהו עיקר הלימוד והבסיס לגדילה בתורה. הלימוד מחולק לרמות שונות ונעשה בקבוצות קטנות וליווי אישי של הרמי"ם לכל תלמיד.

מלבד הלימוד בעיון מתקיים גם סדר לימוד גמרא בבקיאות בליווי של ר"מ בקיאות ובמסגרת תוכנית התקדמות שנתית, במטרה להקנות גם ידע נרחב ומקיף של המסכת הנלמדת.

לימודי האמונה, מכוונים במטרה לגדל אנשים בעלי דרך רוחנית עמוקה וגדולה, עם בהירות וסדר. תוכנית הלימוד באמונה מגוונת ועשירה, ומאפשרת העמקה רוחנית ייחודית – החל בספרי הראשונים, דרך ספרי המהר"ל, רמח"ל, גדולי החסידות והגר"א – וכלה בתורת הרב קוק זצ"ל.

במסגרת לימודי האמונה מעמיקים גם בסוגיות של עבודת ה', תפילות ועולם הנפש, תוך ניסיון לאחוז בתוכן ובעומק הסוגיות ולאו דווקא בסממנים החיצונים שלהם.

עבודת ה'

הבסיס לעבודת ה' הוא לימוד התורה, ומהחיבור לתורה נוצר עולם של עבודת ה' משמעותית. התפילות בישיבה, בימי חול ובמיוחד בשבתות וחגים הם חוויה רוחנית אמיתית ואחד הדברים המייחדים את הישיבה ונשארים גם בלב הבוגרים לאורך שנים ארוכות.

יחד עם התפילות ישנה בישיבה עבודת התבוננות תמידית בקדושת הזמן המתחדשת, והתכוונות נפשית ורוחנית לכל חג ומועד בהתאם לאופיו ולמהותו.

בישיבה התפתח עולם מוזיקלי רחב, המתבטא בעיסוק נרחב בשירה ובנגינה, במסגרת התפילות וסעודות השבת, ובכלל בכל פינה בישיבה.. השירים והניגונים מוסיפים הרבה שמחה ועומק לחיים בישיבה.

התפישה החינוכית

אדם צריך למצוא את החיבור שלו תורה, מתוך חירות עצמית ומתוך חופש. לכן בישיבה מחנכים לעצמאות ולעצמיות. צריך הרבה סבלנות, והרבה אמון ואמונה על מנת לאפשר לכל תלמיד לסלול את הדרך האישית שלו בתוך עולם התוכן של בית המדרש.

ההכרה, כי לצד העולם הרוחני והאמוני המובנה הנלמד בישיבה, יש לתת מקום לכל תלמיד באופן אישי, יוצרת אוירה פתוחה של כנות, ושל הכלה וסבלנות.

בסופו של דבר, זוהי דרך ארוכה שהיא קצרה, ובצורה זו נבנית קומה אמיתית בנפש של חיבור לתורה ושל שייכות לכל החיים.

גיוס לצבא

מתוך רצון לאפשר לכל בחור להתגייס במסלול שמתאים לו, מבחינת זמן הגיוס ומשך השירות, יש בישיבה שני מסלולים – ישיבה גבוהה וישיבת הסדר. כאשר ניתן גם לשלב בין המסלולים.

כמו כן הישיבה מעודדת את מי שמתאים לו להתגייס לשירות מלא של 3 שנים ויותר, ומלווה אותו לאורך כל מהלך השירות.

 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן