סדר ט"ו בשבט

"בשביל לזכות לעיניים של ארץ ישראל, צריך מדרגה מיוחדת. העיניים של ארץ ישראל הן אלה הרואות את הטוב הגנוז בכל, את המטמוניות שבארץ ישראל החומרית ממש".

 

 

להמשך קריאה:

סדר ט"ו בשבט –  לחץ כאן להורדה

שירה ליופי וחיים - ימי השובבי"ם

"…וימים יבואו והתרבות הכללית תביט בהערצה נשגבה על הוד אלוה, הפרוש בתוך המחשבות הנראות כחשכות לעומדים בגסות הנטיה ובשובבות הדעת מחוץ למחנה ישראל, המקושרות בתיקוני היסוד, וכל דברי הצומות וזעקתם אשר לשובבים שבמוסר הרזי. אור זרוע לצדיק ולישרי לב שמחה" תקנו קדמונינו את הימים בהם אנו קוראים את פרשיות שמות כימים המיוחדים לתיקוני תשובה, שמות וארא בא בשלח יתרו משפטים . להמשך קריאה: שירה ליופי וחיים –  לחץ כאן להורדה

סיפור חייו - סיפורים מהבעל שם טוב

משרך את דרכו בכבדות. מתרחק אט אט מן העיר בה קיווה למצוא סיום לטלטולי הדרכים, טלטולים אותם הוא נושא בכאב כבר כמה שנים מאז פטירת רבו האהוב. את קשיי הדרכים, את הניתוק ממשפחתו, הוא קיבל באהבה, הוא גם הרגיש שהבטחת פרנסתו אותה קיבל מרבו נושאת פירות, אם כי הרגיש תמיד כי דבר מה נעלם וטמיר גנוז בצורה זו של פרנסה. עת היה עובר ממקום למקום, נושא מדברותיו ובעיקר מספר סיפורים על רבו, רבינו הקדוש רבי ישראל בעש"ט, היה מרגיש איך עצם הסיפורים לבדם יש בהם כדי לעורר את ישראל לאהבת אביהם שבשמים. בשתיקה היה מקבל שכר טרחתו, ומרגיש שאין פרנסתו הנושא, אף שרבו כך ציווהו, אף אין הסיפורים הנושא, אף שכך אמר לו רבו, באותו יום מר ונמהר, יום בו התערבה שמחת מתן תורתנו בהסתלקותו של אותו צדיק לחיי עלמא.

להורדת החוברת המלאה לחץ כאן

הרב אלקנה ויצןהרב דני ברוך

 

 

הודעות

– ט"ז טבת תשפ"א –
שלום חברים אהובים!
השבוע, כמתוכנן, התחלנו ללמוד את ספר הכוזרי, יחד עם מספר עוקבים מבוגרי הישיבה (ההקלטות עולות לתיקייה בדרייב, מוזמנים להצטרף!).
שבת שלום ומבורך!
 
 

להארות והערות נשמח אם תכתבו לנו כאן 

 
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן